Cam Kırılma Dedektörü

Cam Kırılma Dedektörü Tam Olarak Nedir?

sampleMülklere, hırsızların kolayca girebileceği yerlerden biri kuşkusuz estetik açıdan güzel ama güvenlik açısından yetersiz olan camlardır. Ancak bu riski, camlarınıza Cam Kırılma Dedektörü taktırarak bertaraf edebilirsiniz.

Cam Kırılma Dedektörü Tam Olarak Nedir?

Pencere veya cam kapıları kırarak mekanlara girmeye çalışanlara karşı, ses algılama cihazlarıyla, cam kırılma sesini algılayarak Paradox  alarm sistemine sinyal aktaran dedektörlerdir.

Paradox dedektörleri, cam kırılma sesi duyduklarında, sesli alarm verebilir veya merkezi güvenlik izleme istasyonuna uyarı gönderebilirler. Cam kırılma dedektörleri, teknolojik gelişmelerle, kırılan bir camın sesi ile bir bardak kırılması gibi diğer cam kırılma türleri arasındaki farkı ayırt edebilirler, Büyük pencereli ve sürgülü kapıları olan mekanlarda,  ekstra önlem almak için son derece etkilidirler. 

Kapı ve pencere dedektörleri ile hareket dedektörleri, bir güvenlik sisteminin temel parçalarıdır. Bu sisteme cam kırılma dedektörleri de dahil olduğunda, sahip olunan güvenlik sistemi koruması bir üst seviyeye taşınmış olur.