Hırsızlık Alarm Sistemleri

sampleEvinizi, işyerinizi, yazlığınızı, deponuzu ve fabrikanızı PARADOX Güvenlik Sistemleri ile 24 saat koruma altına alabilirsiniz. Tehlike bölgelerine yerleştirilen elektronik dedektörler sayesinde, hırsızlık girişimi algılanarak sirenler devreye sokulur.

PARADOX Alarm sisteminin göndereceği sinyaller aynı anda Merkezi Güvenlik İstasyonu'muza ulaşır, Polis ve yetkili kişiler saniyeler içerisinde uyarılır.

Paradox Alarm Sisteminin kurulacağı mekanın uygun bir şekilde araştırılması, talebe göre kurulacak alarm sistemlerinin belirlenmesi ve alanında uzman bir ekip tarafından sistemin devreye alınması sayesinde güvenli yaşam alanları elde edilebilir. 

Paradox Alarm Sistemleri uygulamaları alttaki başlıklarda özetlenebilir:

Paradox Alarm Kablolu Hırsızlık Güvenlik Sistemleri: Uzman personel tarafından kurulabilen alarm sisteminin arızasız çalışması için kabloların mutlaka gizlenmesi gerekir. Paradox Alarm Kablolu Hırsızlık Güvenlik Sistemlerinde kontrol paneli üzerine bağlanan elektronik sensörler aracılığıyla kontrol sağlanır.

Paradox Alarm Kablosuz Hırsızlık Güvenlik Sistemleri: Kablo kanalının kullanılamadığı tarihi bina, müze ve geniş alanlara sahip olan mekanlarda kablosuz alarm tercih edilir. Paradox Alarm Kablosuz Hırsızlık Güvenlik Sistemlerinde radyo sinyalleri ile kontrol paneliyle bağlantı kurularak sensörler aktif olur.

Paradox Alarm Akıllı Hırsızlık Güvenlik Sistemleri: Bu sistem; akıllı ev güvenlik sisteminin olduğu mekanlara entegre edilerek kullanılır. Kurulumu basit olan Paradox Alarm Akıllı Hırsızlık Güvenlik Sistemleri, akıllı evdeki diğer sistemlerle birleştirilir.

Paradox Alarm Hırsızlık Güvenlik Sistemlerinin parçaları alttaki şekildedir:

Paradox Alarm Hırsızlık Güvenlik Paneli: Hırsızlık alarm sistemlerinde esas unsur kontrol panelidir. Alarm sistemi, kontrol panelinden yönetilir. Sistemin parçalarının hepsi panele bağlıdır ve her türlü veri değerlendirmesi, bu panelde gerçekleşir. Panel üzerinde bölge girişleri vardır. Dedektörlerden gelecek ikazın hangi bölgeden geldiğini tespit edilir. Devamında paneldeki sirenler aktifleşerek çalmaya başlar ve Merkezi İstasyona sinyaller ulaşır. Hırsızlık alarm panelleri, akülerden alınan enerjiyle çalıştığı için, elektrik kesilse bile sistem çalışmaya ve alarm devrede kalmaya devam eder. Paradox Alarm Hırsızlık Güvenlik Panelleri çok sayıda ayrıntıya sahip olduğu için, uzman bir ekip tarafından devreye alınması ve düzenli bakımlarının yapılması gerekir.

Paradox Alarm Tuş Takımı (Keypad): Tuş takımı, alarm paneline emirleri iletir. Tuş takımıyla alarm kullanıcıları şifrelerini girebilir, alarm paneline komutlar verilebilir ve panelden gelen uyarılar tuş takımındaki göstergeden takip edilir. Paradox Alarm Tuş takımlarında LCD ekran veya LED aydınlatma bulunmaktadır.

Paradox Alarm Sabit Telefon Arama Modülü (PSTN): Karasal telefon hatlarının kullanıldığı sabit telefon arama modülü sayesinde, alarm paneli; haber alma merkezi ve alarm kullanıcıları ile iletişim kurar.

Paradox Alarm GSM Arama Modülü: Karasal telefon hattının bulunmadığı konumlarda ya da telefon hattının kesilerek devre dışı bırakılması riskine karşın, GSM hatları üzerinden alarm panelinin iletişim kurduğu modüldür.

Paradox Alarm GPRS Arama Modülü: Alarm paneli; sabit telefon ve GSM hatlarında sıkıntı olduğunda, Paradox Alarm GPRS üzerinden iletişim kurar.

Paradox Alarm Sirenleri: Hırsızlık alarm sistemlerinde, en az 1 adet dış siren mevcuttur. Daha fazla siren kullanılarak, alarm sistemi daha güvenli hale getirilir. Dış ortamda kullanılan Paradox Alarm sirenleri, açık hava şartlarına uygundur. Sabotaja duyarlı olan alarm sireninin, görülebilen bir yere monte edilmesi gereklidir.

Paradox Alarm PIR Dedektörleri: PIR dedektörü hırsızlık alarm sisteminin önemli bir parçasıdır. Mekanda oluşan hareketlilik bu dedektörler sayesinde fark edilir. Standart PIR, uzun mesafeli PIR, hayvanları algılamayan PIR, tavan tipi PIR, mikrodalga dedektör ve perde tipi PIR olmak üzere çok sayıda çeşidi bulunur. PIR dedektörlerin yerleştirilmesinde bazı standartlar vardır. Bu standartlara uygun olarak kurulan Paradox Alarm PIR dedektörleri sayesinde hırsızlık girişimi tespit edilir ve güvenlik birimleri haberdar edilir.

Paradox Alarm Duman Dedektörleri: Alarm sistemleri hırsızlığa ek olarak doğal gaz kaçağı, yangın, su baskını gibi felaket durumlarında da güvenliğin sağlanması amacıyla kullanılır. Hırsızlık alarm panellerine; Paradox Alarm Duman Dedektörleri, ısı, gaz ve su basma dedektörleri de entegre edilebilir.

Paradox Alarm Darbe Dedektörleri: Hırsızlık tehlikesinin fazla olduğu bankalar, kuyumcu dükkanları, kasa daireleri gibi alanlara normal alarm dedektörlerine ek olarak darbe dedektörleri de entegre edilir. Paradox Alarm Darbe Dedektörleri; ani titreşim ve darbeyi çok hassas bir şekilde algılarlar.

Paradox Alarm Manyetik Kontakları: Alarm paneline bağlanan manyetik kontaklar; pencere, kapı ve kepenkler açıldığında alarm sistemini harekete geçirirler. Mıknatıslı düzeneklerden oluşan manyetik kontaklar; hırsızın içeriye girme teşebbüsüyle anında sirenlerin çalmasını sağlar ve güvenlik merkezlerine hırsızlık ihbarını yollar. Paradox Alarm Manyetik Kontakları çeşitli renklerde ve plastik malzemeden üretilebilir. Kepenk ve dış kapılar için metalden üretilen manyetik kontaklar tercih edilir.

Paradox Alarm Aktif Bariyerleri (Beam Dedektörler): Bahçe duvarlarının üzerine ya da direklere yerleştirilerek monte edilen bariyerler; dış mekanın ve çevre güvenliğinin sağlanmasında kullanılır. Paradox Alarm Aktif Bariyerleri; karşılıklı iki cihaz denk gelecek şekilde kurulur ve her iki cihaz arasından gözle görülemeyecek boyutta ışınlar geçer. En temel çalışma şekliyle; ışınlar kesilerek aktarılamaz hale geldiği an, hırsızlık alarm sistemi aktif olur.