Yangın Alarm Sistemleri

sampleRisk algılamalarında en önemli yeri tutan yangın, telafisi mümkün olmayan can ve mal kayıplarına yol açabilecek bir felakettir.

Yangınla mücadelede en önemli faktör olan Paradox Yangın Alarm Sistemi; ısıya, dumana ve gaza duyarlı değişik tiplerdeki dedektörlerden oluşan ve Merkezi Güvenlik İstasyonu'muz tarafından kesintisiz gözetim altında tutulan bir güvenlik sistemidir.

Paradox Yangın Alarm Konvansiyonel Sistemleri, bölgesel olarak alarmın gözlenmesi yeterli olan, ufak ve orta büyüklükteki yerlerde kullanılan güvenlik sistemleridir. Analog sistemlere göre fiyatı daha uygundur. Paradox Yangın Alarm Konvansiyonel Sistemlerinde, dedektörlerden birtanesi algılama yaptığında, yangın alarm paneli üzerinde sadece o dedektörün algıladığı bölge görülür.

Paradox Duman Dedektörü, yangını en erken aşamasında tespit eder. Yüksek hassasiyetli denetim yapılması gereken; telekomünikasyon merkezleri, bilgi işlem merkezleri, steril odalar, müzeler, arşivler ve tarihi binalarda kullanılır.

Paradox Sabit Isı Dedektörü, ani sıcaklık değişimlerinin olduğu alanlarda, mutfak, kapalı garaj, ısıtma mekanları gibi buharlı, tozlu bölgelerde ve duman dedektörünün kullanılamayacağı noktalarda kullanılan alarm sistemidir.

Paradox Isı Artış Dedektörü, değişik sıcaklık değerlerinin olduğu mekanlarda, mekanik bölgeler gibi nemli, tozlu, kirli mekanlarda ve duman dedektörünün kullanılamayacağı noktalarda kullanılan güvenlik sistemidir.

Paradox Kombine Dedektör; Paradox Duman Dedektörü ve Paradox Isı Artış Dedektörünün tek bir dedektörde birlikte çalışmasından meydana gelir. Kombine dedektörler aynı anda hem duman, hem sıcaklık, hem de sıcaklık yükseliş hızını takip ederek alarm vermektedir. Bu dedektörler, üç değeri bir hesaplama döngüsü içinde aynı anda kullanarak, yanlış alarm tehlikesini ortadan kaldırmaktadır.

Paradox Optik Duman Dedektörü, büro, market, eğitim kurumu gibi mekanlarda, dumanın ya da yangının erkenden anlaşılması için;Paradox Kombine Dedektör, Paradox Duman Dedektörü ve Paradox Isı Artış Dedektörünün bir dedektörde birlikte görev yapmasıyla oluşur. Yangının erkenden anlaşılması gereken; konaklama mekanları, müzeler gibi yerlerde kullanılır. Otomatik kirlilik kontrolü denetimi için oluşturulmuş güvenlik sistemidir. Otomatik kirlilik kontrolü; yanlış alarmları önleme için kullanılmaktadır.